Flash News

E SHPJEGUAR

EURO 2024/ Zbardhen formacionet zyrtare të ndeshjes Gjeorgji-Republika Çeke

EURO 2024/ Zbardhen formacionet zyrtare të ndeshjes Gjeorgji-Republika

Gjeorgjia dhe Republika Çeke përballen sot në kuadër të xhiros së dytë të Grupit F në Euro 2024.

Si gjeorgjianët ashtu edhe çekët kërkojnë triumfin për t’i mbajtur gjallë shpresat për një kalim të Grupit në fazën e eliminimit direkt.

Formacionet zyrtare:

Gjeorgjia: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Kakabadze, Kochorashvili, Tsitaishvilli, Mekbavishvili; Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitshilli,

Republika Çeke:  Stanek, Holes, Hranac, Coufal, Krejci, Soucek,. Jurasek, Provod, Cerny, Schick, Hlozek.

Gjeorgjia: Mamardashvili; Kverkvelia, Kashia, Dvali; Kakabadze, Kochorashvili, Tsitaishvilli, Mekbavishvili; Kvaratskhelia, Mikautadze, Davitshilli,

Republika Çeke:  Stanek, Holes, Hranac, Coufal, Krejci, Soucek,. Jurasek, Provod, Cerny, Schick, Hlozek.

Të fundit