Flash News

E SHPJEGUAR

Kandidat për primaret e PD në Bashkinë e Elbasanit? Luçiano Boçi flet në Politiko

Kandidat për primaret e PD në Bashkinë e Elbasanit?

Kur na ndajnë edhe tri ditë nga data 12 nëntor, afati i fundit për të mbledhur propozimet për kandidatët që do t’i nënshtrohen primareve, në Bashkinë e Elbasanit ende nuk janë zyrtarizuar emrat garues.

Deri më tani, janë përfolur disa emra, mes tyre edhe deputeti dhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi.

I kontaktuar nga Politiko.al nëse mund të bëhet pjesë e primareve për bashkinë e Elbasanit, Boçi tha se ‘akoma nuk ka një vendimmarrje’.

I pyetur nëse do ta pranonte një propozim të anëtarësisë së PD në Elbasan për të qenë pjesë e kësaj gare, deputeti demokrat u tregua sërish i rezervuar, por nuk e mohoi, duke thënë se ‘do ta mendojë’.

Ndërkohë, deri tani në media janë përfolur edhe Blendi Himçi dhe Aurel Bylykbashi si dy kandidatë të mundshëm të PD që mund të hyjnë në primare.

 

Të fundit