Flash News

E-TJERA

Tërmet me magnitudë 4.7 në vend, ku ishte epiqendra

Tërmet me magnitudë 4.7 në vend, ku ishte epiqendra

Vendi është goditur nga një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 shkallë të Rihterit.

Epiqendra ka qenë rreth 9 km në verilindje të Ersekës dhe është shënuar në orën 2:43 minuta. Tërmeti është pasuar me një paslëkundje në orën 03:09 me mangitudë prej 4.1 shkallë të Rihterit.

Ndërkohë janë ndjerë edhe paslëkundje të tjera me magnitudë më të vogël. Nuk raportohet për dëme materiale.

Tërmet me magnitudë 4.7 në vend, ku ishte epiqendra

Të fundit