Flash News

E-TJERA

110-vjetori i Pavarësisë, sot mbahet mbledhja e dy kuvendeve Shqipëri-Kosovë në Tiranë

110-vjetori i Pavarësisë, sot mbahet mbledhja e dy kuvendeve

Me rastin e 110-vjetorit të Pavarësisë, sot në orën 10:00, në Kuvend do të mbahet mbledhje e përbashkët e Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Kuvendit të Republikës së Shqipërisë.

Në këtë mbledhje, fjalën para ligjvënësve do ta kenë kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca.

Mbledhja do të vijojë me fjalimin e kryeministrit Edi Rama, i cili do të pasohet nga homologu i tij, Albin Kurti. Nga një fjalë përshëndetëse do të mbajnë edhe kryetarët e grupeve parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë dhe Kuvendit të Kosovës.

Në shënim të këtij përvjetori, pritet të mbahen edhe aktivitete të tjera kulturore. 

110-vjetori i Pavarësisë, sot mbahet mbledhja e dy kuvendeve

Të fundit