Flash News

E-TJERA

111 vjetori i Pavarësisë, Xherdan Shaqiri uron me foton e veçantë

111 vjetori i Pavarësisë, Xherdan Shaqiri uron me foton e

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka uruar festën e Pavarësisë përmes një postimi në “Insta-Story”.

Ai ka publikuar një foto ku shfaqen heroi ynë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu së bashku me Ismail Qemailin dhe Isa Boletinin, që shpallën Pavarësinë e Shqipërisë më 28 nëntor 1912 në Vlorë,.

Shaqiri e ka përshkruar foton:  “Urime 111 vjetorin”.

111 vjetori i Pavarësisë, Xherdan Shaqiri uron me foton e

Të fundit