Flash News

E-TJERA

4 të rinj humbin jetën në një aksident në Itali, mes tyre një 19-vjeçar shqiptar

4 të rinj humbin jetën në një aksident në Itali, mes

Një aksident tragjikja ndodhur pas mesnate në Godega di Sant’Urbano në Itali, ku 4 të rinj mes tyre një shqiptar, kanë humbur jetën.

Mediet italiane raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 02:10 pas mesnate ku një mjet tip ‘Volkswagen Polo’ me një grup të rinjsh brenda doli nga rruga, u përplas me një pemë dhe përfundoi në kanal.

Viktimat janë të moshave 18-19 vjeç: Daniele De Re 18 vjeç, Xhuliano Këlliçi 19 vjeç me origjinë shqiptare, Marco Da Re 19 vjeç dhe Daniele Ortolan 19 vjeç.

Zjarrfikësit mbërritën nga Treviso dhe nxorën trupat e pajetë të 4 djemve nga ‘Volkswagen Polo’.

Të fundit