Flash News

Ditari i Opozitës

A do dalë nga PD nëse nuk e fusin në lista? Si përgjigjet Ervin Salianji    

A do dalë nga PD nëse nuk e fusin në lista? Si përgjigjet

Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji u pyet nëse do të vazhdojë të qëndrojë në Partinë Demokratike edhe nëse nuk do të përfshihet në lista për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

“Mirë, thashë që këtë e hoqën dhe e eliminuam, por nuk thanë pse nuk bën? Ta thanë pse nuk bën?”, e pyeti analisti Çuri –Salianjin në ‘Zonë e lirë’.

“Kam mbetur i shokuar, si ka mundësi që një parti e tërë mos t’ia dijë ato që ka bërë Salianji tërë këto kohë, rrezikon burgun dhe nuk ia dinë.

Nuk është shenjë e mirë, habitem me Salianjin në kuptimin e mirë të fjalës si ka energji të bëjë opozitarin”, shtoi Arjan Çuri.

“Unë kam hyrë në opozitë në parti, kam sakrifikuar nuk kam marrë. Padyshim do ta vazhdoj kontributin tim dhe do jem në mbështetje të PD kudo ta vendosin. Kontributin publik dhe personalitetin politik nuk ta humb askush”, tha Salianji.    

Ditari politik

Të fundit