Flash News

E-TJERA

Aksident i trefishtë në Itali, çifti i bashkëshortëve shqiptarë në gjendje të rëndë

Aksident i trefishtë në Itali, çifti i bashkëshortëve

Një çift bashkëshortësh shqiptarë në Itali janë përfshirë në një aksident dhe ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Mediat vendase shkruajnë se aksidenti ndodhi mbrëmjen e djeshme në Spezia.

Në aksident u përfshinë tre automjeteve, por ‘Audi A3’ i çiftit shqiptar ka mbetur i shkatërruar plotësisht.

Dyshohet se shkau i aksidentit ka qenë shpejtësia e lartë. Të plagosur mbetën edhe persona të tjerë përveç shqiptarëve,

Mjeti me të cilin udhëtonin shqiptarët goditi një makinë me të cilën udhëtonin dy të rinj, të cilët gjithashtu kanë mbetur të lënduar dhe më pas u përplasën edhe me një mjet të automjet tjetër.

 

Të fundit