Flash News

E-TJERA

Aksident në aksin Lezhë-Shkodër/ 7 të plagosur, një fëmijë në gjendje kritike

Aksident në aksin Lezhë-Shkodër/ 7 të plagosur, një

Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Shkodër, në afërsi te Kallmetit. Për pasojë shtatë persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar më ndihmë mjekësore në spitalin e Lezhës.

Nga informacionet paraprake që qarkullojnë në media, një i mitur ndodhet në gjendje kritike për jetën. Policia ka shkuar në vendngjarje dhe pritet një njoftim zyrtar për shkaqet e këtij aksidenti.

Dyshohet se shkak është bërë parakalimi i gabuar i njërit prek mjeteve. Aksidenti ka shkaktuar bllokuar qarkullimin në atë aks, duke krijuar radhë të gjatë makinash.

 

Të fundit