Flash News

E-TJERA

Aksident në aksin Milot-Morinë, humb jetën shoferi 21-vjeçar, plagoset pasagjeri

Aksident në aksin Milot-Morinë, humb jetën shoferi
Foto Ilustruese

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në aksin rrugor Milot-Morinë.

Mjeti tip “Volkswagen” është përplasur me barrierat anësore të rrugës dhe për pasojë ka humbur jetën shoferi A. Sh., 21 vjeç.

Nga përplasja ka mbetur i plagosur edhe pasagjeri që udhëtonte me 21-vjeçarin.

“Rreth orës 05:00, në aksin rrugor Milot-Morinë, automjeti tip “Volkswagen” me të cilin udhëtonin 2 shtetas është përplasur me barrierën anësore të rrugës.

Për shkak të dëmtimeve nga aksidenti, drejtuesi i automjetit, shtetasi A. Sh., 21 vjeç, banues në Shkodër, ka humbur jetën, ndërsa pasagjeri, shtetasi K. A., është dërguar në spital, ku po merr ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për sqarimim e rrethanave të aksidentit”, njofton policia.

Të fundit