Flash News

E-TJERA

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, një i vdekur dhe dy të plagosur

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, një i vdekur dhe dy të plagosur
Foto ilustruese

Një aksidenti i rëndë është shënuar këtë mbrëmje në aksin Elbasan-Peqin. 

Sipas të dhënave paraprake, nga përplasja e dy makinave, një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur, ndersa nuk janë bërë të ditura identitetet e tyre.

"Më datë 21.09.2022, rreth orës 21:40, nē aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Karin, Peqin, mjeti tip “Benz” është përplasur me mjetin tip “Volkswagen “, dhe për pasojë ka ndëruar jetë drejtuesi i mjetit tip”Benz”, si dhe janë dëmtuar dhe dy pasgjerë të cilët janë transportuar në spital për ndihmë mjeksore", njofton policia. 

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

 

Të fundit