Flash News

E-TJERA

Aksident në Gjirokastër, automjeti bie në greminë dhe shpërthen në flakë

Aksident në Gjirokastër, automjeti bie në greminë dhe

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme pranë tunelit të Skërficës në Gjirokastër, si pasojë ka humbur jetën një ukrainas, 59 vjeç. 

Një autobot ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në humnerë duke u përfshirë më pas nga flakët.

NJOFTIMI I POLICISË:

Rreth orës 16:20, në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë, në afërsi të tunelit të Skërficës, shtetasi A. M., 31 vjeç, dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit tip kamion me të cilin po transportonte çimento. Për pasojë, mjeti ka dalë nga rruga dhe është përfshirë nga flakët.

 

 

 

 

Të fundit