Flash News

E-TJERA

Aksident në Greqi/ Prindër të tre fëmijëve, humb jetën çifti nga Saranda

Aksident në Greqi/ Prindër të tre fëmijëve, humb

Një çift shqiptar ka humbur jetën në Greqi si pasojë e një aksidenti rrugor. Viktimat janë Eleni Çakuli 44 vjeç dhe Theofilos Karlecis 54 vjeç nga Saranda.

Çifti la pas tre fëmijë, dy vajza dhe një djalë. Mediat greke bëjnë me dije se aksidenti tragjik ndodhi ditën e djeshme në autostradën Patra–Pyrgos, ku makina me të cilën po udhëtonte çifti shqiptar u përplas me një kamion.

Ata ndëruan jetë në spitalin e Patrës, pasi nuk mundën t’u mbijetonin plagëve të marra. Ndërsa drejtuesi i kamionit, 70-vjeçari nga Amaliada, po trajtohet në spital.

Të fundit