Flash News

E-TJERA

Humb jetën minatori në Martanesh, një tjetër niset drejt Traumës

Humb jetën minatori në Martanesh, një tjetër niset drejt

Një minator ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur pas një aksidenti në minierën e Martaneshit.

Mësohet se minatori i plagosur është nisur me urgjencë drejt Spitalit të Traumës.

Të dy minatorët ishin duke punuar kur iu ra një masiv gurësh përsipër.

Të fundit