Flash News

E-TJERA

Aksident në zonën e Peshkopisë,dy makina përplasin këmbësorin

Aksident në zonën e Peshkopisë,dy makina përplasin

Dy makina tip "Benz" janë përplasur me njëra tjetrën, ku për pasojë ka mbetur i plagosur një këmbësor. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur “kryqëzimi i Bolonjës”, në qytetin e Peshkopisë.

Si pasojë e përplasjes janë shkaktuar dëme materiale dhe ka mbetur i plagosur shtetasi me iniciale N.N. Policia ka bërë të ditur se dy shoferët e mjeteve janë shoqëruar në Komisariat dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i Policisë

Rerh orës 17.35, në vendin e quajtur "kryqëzimi i Bolonjës", qyteti i Peshkopisë, automjeti tip "Benz", me drejtues shtetasin L.K., është përplasur me një automjet tjetër tip 'Benz', me drejtues shtetasin Xh. Zh.

Si pasojë e përplasjes janë shkaktuar dëme materiale si dhe është lënduar lehtë shtetasi N.N,(këmbësor), i cili po merr ndihmë mjekësore në spital. Dy drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariat ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Të fundit