Flash News

E-TJERA

Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, dy të arrestuar, identifikohen tre emigrantë

Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë, dy të arrestuar,

Dy persona janë arrestuar për aksidentin me 8 viktima në Këlcyrë.

Në pranga janë vënë Agustin Gjeta, 26 vjeç, dhe Ramazan Dekovi, 23 vjeç, të dy nga Shkodra. Ata akuzohen për veprën penale “ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Ndërkohë janë identifikuar edhe tre nga 7 emigrantët që ndodheshin në mjetin e drejtuar nga Edison Bregaj, 24 vjeç.

 

Të fundit