E-TJERA

Aksidenti në Bullgari, Kuvendi nis seancën me një minutë heshtje për 45 viktimat

Aksidenti në Bullgari, Kuvendi nis seancën me një minutë

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur me një minutë heshtje në nder të viktimave që humbën jetën në aksidentin e rëndë të tre ditëve më parë në Bullgari.

45 persona ndërruan jetë dhe shumica e tyre ishin shqiptarë të Maqedonisë së Veriut. Ata ishin për një udhëtim turistik në Stamboll dhe po ktheheshin në Shkup.

Shqipëria nuk shpalli një ditë zie sikurse bëri MV, Bullgaria dhe Kosova. Të treja këto shtete dje ishin në zi kombëtare.

Të fundit