Flash News

E-TJERA

Akuzohet se rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin, flet nusja nga Librazhdi: Doja të merrja dhi e pula, ata s’më lanë

Akuzohet se rrahu vjehrrin, vjehrrën, burrin dhe kunatin, flet nusja nga

Etleva Korra, nusja e cila u denoncua pak ditë më parë në Elbasan se dhunoi vjehrrën, burrin dhe kunatin ka folur për herë të parë për ngjarjen.

Ajo ka thënë për “Shqipëria Live” në Top Channel se nuk ka ushtruar dhunë ndaj tyrej, por sqaroi se e gjitha ka lindur për një konflikt, pasi familja ka probleme financiare.

Ajo thekson se konflikti nisi sepse ajo donte të blinte 1 dhi dhe disa pula për të patur ushqime për fëmijët, qumësht dhe vezë për fëmijët.

Me burrin kemi pas ca gjëra të vogla kur isha në  Himarë. Tani këtu, nisën se unë doja të merrja një 1 dhi dhe 2 pula, ata me thonin që s’ke ku ti mbash. Doja që të kishim vezë dhe mis të freskët pule, për pak qumësht për fëmijët. Këtu nisi sherri, me thonin s’ke ku ti mbash, do bësh ti ndonjë vend ku ti mbash.

Ku doje ti mbaje, doja ti fus tek kasollet e vjehrrit, burri më tha që s’më lejohej!

Ata kanë përdorur pak dhunë mbi mua (Qesh)! Se unë isha e vetme, vetëm fëmijët që qanin o mami, o mami. Më kapte prej rrobash çuni dhe u rrëzua dhe ai me mua… Nuk dua të shkëputem dhe nga këta. E kam shumë të vështirë! S’dua ta ndaj babin nga fëmijët e tij. Është bërë një gjaknxehtësi denoncimi dhe të gjitha”, thekson Etleva Korra.

Po ashtu, ajo mohon se ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit, vjehrrës, burrit dhe kunatit.

Jo unë s’kam dhunuar asnjeri (qesh)! Dua të kem fëmijët e mijë mirë, të rri më fëmijët e mi në qetësi dhe vetëm kaq”, thotë e reja.

Të fundit