Flash News

E-TJERA

Alarm para ndeshjes së Gjermanisë, gjendet një çantë e dyshimtë

Alarm para ndeshjes së Gjermanisë, gjendet një çantë

Gjermania do të debutojë në Euro 2024 sonte në orën 21:00, në “Allianz Arena” kundër Skocisë.

Shumë tifozë kanë shkuar në Berlin, ku është ngritur një zonë tifozësh në një objekt që i ngjan Olimpiastadionit, qartë në miniaturë, në zonë pranë ndërtesës së Reichstag.

Megjithatë, në minutat e fundit zona është pastruar. Arsyeja? Një çantë shpine e dyshimtë është e gjetur nga policia. Një person tashmë është arrestuar dhe është nën hetim.

“Si një masë paraprake, është vendosur një zonë e kufizuar. Çanta tani është duke u ekzaminuar. Gjithashtu mund të ndodhë që dikush nuk e ka çuar në zonën e ventilatorit sepse çanta e shpinës është më e madhe se formati i lejuar A4”, tha zëdhënësi i policisë.

Zona e tifozëve nuk u pastrua plotësisht, por tre nga katër hyrje u mbyllën dhe e gjithë zona u rrethua.

Të fundit