E-TJERA

"Alo alo paracetamoli", Berisha akuza qeverisë: Gjithçka është bazuar në gënjeshtra, shifrat janë rritur me 30%

"Alo alo paracetamoli", Berisha akuza qeverisë: Gjithçka

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi situatën e pandemisë në Shqipërisë. Ai tha për "Aktualitet" se numri nuk është rritur me 20%, siç raportohet, por 30%. Gjithçka është bazuar në mashtrime shtoi ai.

"Kemi 20 fishim të rasteve krahësuar me periudhën mars-maj.  Por nëse do të bëheshin të paktën, minimumi i testeve ne nuk do numëronim 20 fishim por 30 fishim. Gjithçka u bazua në fallcifitet. Rama meriton ndëshikimin më të rëndë ligjor. Të gjithë testet i bën ish-kunata dhe i deklaron ato, sipas ndjenjave të ish-kunatit. Alo alo paracetamoli. Ka një zëdhënëse, një hajdute që shfrytëzoi pandeminë për tendera", tha Berisha.

Ditari politik

Të fundit