Flash News

E-TJERA

Anila Hoxha: SPAK iu afrua folesë së ‘grerëzave’, ka histori që trembin shumë zyrtarë

Anila Hoxha: SPAK iu afrua folesë së ‘grerëzave’, ka

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka komentuar deklaratat e fundit nga PS ndaj SPAK.

E ftuar në ‘Top Story’ në TCH Hoxha deklaron se SPAK mund të ketë histori që mund të trembin mjaft zyrtarë, pasi sipas saj i është afruar ‘folesë së grerëzave’.

SPAK mund të ketë histori që mund të trembin mjaft zyrtarë. SPAK iu afrua folesë së grerëzave. Ka pasur prova se historia e peshkut të madh u bë si historia e peshkut të artë. Një ish ministror i mjedisit, kemi prokuror Sali Hasën, Enkeleda Hoxhën. Nga shtatori ata i kanë testuar agjentët e BKH. Çështja Voda u përdor si një lloj testi për BKH.

Autoritetet e drejtësisë dhe policisë patën dekonspirim jo nga paaftësia, ka pasur persona që kanë ikur dhe nuk janë kapur, është efekti surprizë. Unë kam raportuar qëkur aty ishte reparti special, unë e dija çfarë ndodhte edhe çfarë lëvizte në ato korridore. Informacioni është kthyer në një kapsulë. Për mua është provë e fundit se si mund të çrrënjoset korrupsioni në këtë vend, nëse nuk e bën as SPAK”, tha Hoxha.

 

Të fundit