Flash News

E-TJERA

Anulohet konferenca e zyrtarëve të BE, tensione mes kryeministrit bullgar dhe maqedonas

Anulohet konferenca e zyrtarëve të BE, tensione mes kryeministrit

Zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian e kanë anuluar konferencën për mediat, që ishte parashikuar të mbahej pas përfundimit të Samitit.

Sipas informacioneve paraprake, anulimi ka ardhur pasi punimet e Samitit zgjatën më shumë sesa ishin parashikuar.

Në nisje të takimit ka pasur tensione mes kryeministrit bullgar në largim, Kirill Petkov dhe atij maqedonas Dimitar Kovaçevski.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, presidenti serb, Aleksandr Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovacevski janë aktualisht në një konferencë për mediat.

Të fundit