Flash News

E-TJERA

Apeli i Posaçëm jep sot vendimin, Safet Gjici i shtruar në spital prej 2 muajsh

Apeli i Posaçëm jep sot vendimin, Safet Gjici i shtruar në

Apeli i Posaçëm pritet të japë sot vendimin për Safet Gjicin, por ish-kryebashkiaku i Kukësit ndodhet në spital.

Gjici prej dy muajsh qëndron i shtruar pasi ka pasur problem shëndetësore.

Për Gjicin Spak ka kërkuar për 4 vite e 6 muaj, ndërsa për Alma Kaçin, SPAK kërkon dënimin me 1 vit e 5 muaj burg.

Të dy përfitojnë uljen e 1/3 së dënimit për shkak të gjykimit të shkurtuar.

Prokurori nuk ishte dakord me ndryshimin e akuzës dhe uljen e dënimit që u bë nga Gjykata e Shkallës së Parë.

Të fundit