Flash News

E-TJERA

Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare bën bashkë Ramën, Metën dhe Bashën. I pranishëm edhe Tom Doshi

Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare bën bashkë

Ceremonia e marrjes së detyrës së Arqipeshkvit të ri të Kishës Katolike Shqiptare Arjan Dodaj ka bërë bashkë figurat më të rëndësishme politike në vend. 

Ceremoni u mbajt te Katedralja e Shën Palit në Tiranë, dirsa të pranishëm ishin edhe krerët më të lartë të shtetit. Sic duket, të pranishëm kanë qenë kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga bashkëshortja, Linda, presidenti Ilir Meta dhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.

Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare bën bashkë

Po ashtu, nuk ka munguar as Tom Doshi , i njohur si besimtar katolik dhe frekuentues i rregullt i meshave në katedrale.

Arqipeshkvi i ri i Kishës Katolike Shqiptare bën bashkë

Imzot George Frend dha dorëheqjen nga kujdesi baritor i Kryedioqezës Mitropolitane Tiranë-Durrës dhe emëroi Arqipeshkv të Tiranës dhe Durrësit ndihmësin e tij Arjan Dodaj. Imzot Gerorge Frendo mbajti postimin e Arqipeshkv të Tiranës dhe Durrësit për 5 vite nga emërimi i tij më 17 nëntor 2016.

Të fundit