E-TJERA

Arratiset Moisi Habilaj, shpallet në kërkim nga autoritetet italiane

Arratiset Moisi Habilaj, shpallet në kërkim nga autoritetet italiane
Moisi Habilaj

Trafikanti i drogës, Moisi Habilaj është arratisur.

Gjykata e Catanias kishte vendosur për Habilajn “arrest shtëpie, por ai nuk është gjetur në banesën e tij në adresën që kishte dhënë në Raguza të Italisë.

Gjykata e Apelit e Katanias e dënoi përfundimisht me 15 vite e 5 muaj burg Moisi Habilajn.

Ai është shpallur në kërkim nga autoritetet italiane. Në maj të 2020-ës, Gjykata e Apelit e Katanias e liroi nga burgu Moisi Habilajn. Habilaj, i njohur dhe si kushëri i ish-ministrit të Brendshëm shqiptar, Saimir Tahiri, u arrestua në tetor të vitit 2017.

Ditari politik

Të fundit