Flash News

E-TJERA

Arrestimi i gjyqtares Hoxha, Lala: Pse Prokuroria ka heshtur në shumë raste

Arrestimi i gjyqtares Hoxha, Lala: Pse Prokuroria ka heshtur në shumë

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar arrestimet e bujshme të SPAK në Gjykatën e Krujës disa ditë më parë. E ftuar në emisionin “Real Story” dhe duke u ndalur në arrestimin e gjyqtares Enkelejda Hoxha, Lala tha se ajo nuk rezulton të ketë qenë e vetme në veprimtarinë e saj. Lala theksoi se Prokuroria në disa raste lirimesh të të fortëve ka heshtur, për shkak se apelonte çështjen në Apel.

Gjyqtarja Enkeleda Hoxha nuk rezulton se ka qenë e vetme në veprimtarinë e saj. Prokuroria ka heshtur në të gjitha rastet e Hoxhës, kur të dënuarit janë liruar me kusht. Shërbimi i Provës deklaroi se këta njerëz nuk kanë probleme. Rezultojnë se ka kompani që thonë se këta persona do të merreshin në punë.

Ka dyshime për një grup të organizuar që funksiononte si i tillë pra. Edhe me burgjet dyshohet se ka bashkëpunim. Shorti ka shkuar përherë tek e njëjta gjyqtare. Si ka mundësi që të shkojë çështja gjithmonë tek kjo gjyqtare? Janë pikëpyetje që po hetohen nga SPAK”, tha Lala.

 

 

 


   

Ditari politik

Të fundit