Flash News

E-TJERA

Arrestohet 29-vjeçari amerikan në Elbasan, shkaktoi aksident me 5 të plagosur në gjendje të dehur

Arrestohet 29-vjeçari amerikan në Elbasan, shkaktoi aksident me 5

Një i ri amerikan u arrestua nga policia e Qarkullimit Rrugor në Elbasan.

Ai akuzohet se duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur u përplas me dy makina, e për pasojë u plagosën pesë person.

Mes të lënduarve janë edhe dy fëmijë.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin amerikan 29 vjeç, pasi me automjetin që drejtonte në gjendje të dehur është përfshirë në aksident rrugor me 2 automjete dhe për pasojë është dëmtuar lehtë drejtuesi i njërit automjet, 31 vjeçari,  2 pasagjerë dhe 2 fëmijët e tyre të mitur, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.

 

Të fundit