Flash News

E-TJERA

Arrestohet në Durrës “Çipuri”, anëtari i bandës së Gaxhait

Arrestohet në Durrës “Çipuri”, anëtari i

Është arrestuar në Durrës Armando Sulejmani, anëtari i bandës së Gaxhait i njohur edhe me nofkën “Çipuri”.

Sulejmani është arrestuar nga Policia e Durrësit mbrëmjen e djeshme. Policia njofton se Sulejmani është ndaluar teksa ishte duke lëvizur me automjet.

Në kërkim është shpallur edhe një 26-vjeçar i cili ishte pronar i automjetit me targa të vjedhura që drejtonte Sulejmani.

“Çipuri” ishte shpallur në kërkim nga policia, me dyshimet se siguronte makina të cilat janë përdorur për krime.

“Gjatë operacionit, në Spitallë, shërbimet e Policisë i kanë bërë shenjë ndalimi automjetit tip “Mercedes Benz”, me drejtues shtetasin A. S., i cili nuk i është bindur urdhrit për të ndaluar dhe ka tentuar të largohet me shpejtësi. Si rezultat i veprimeve të shpejta policore u kap shtetasi A. S. dhe u shoqërua në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Nga veprimet hetimore rezultoi se targat e automjetit tip “Mercedes Benz”, që drejtonte ky shtetas, ishin të vjedhura dhe i përkisnin një automjeti tip “Land Rover”, i vjedhur më datë 03.11.2023, në Tiranë. Gjatë kontrollit në bagazhin e automjetit tip “Mercedes Benz”, janë gjetur targat origjinale të këtij automjeti. 

Në përfundim të veprimeve të para procedurale për këtë rast, u arrestua në flagrancë shtetasi A. S., 48 vjeç, banues në Vlorë, i dënuar më parë për vrasje. Gjithashtu, u shpall në kërkim shtetasi L. Z., 26 vjeç, banues në Tiranë, pronar i automjetit që drejtonte 48-vjeçari, i dyshuar si bashkëpunëtor në vjedhjen e automjetit tip “Land Rover”.    

Automjeti tip “Mercedes Benz”, targat e tij dhe targat e vjedhura u sekuestruan në cilësinë e provës materiale, bashkë me një kaçavidë dhe 3 celularë. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.”, thuhet në njoftimin e policisë së Durrësit”, thuhet në njoftim.

Të fundit