Flash News

E-TJERA

Arrestohet tre shqiptarë për vjedhje në Spanjë, si u kapën

Arrestohet tre shqiptarë për vjedhje në Spanjë, si u

Policia spanjolle ka vënë në pranga tre shqiptarë. Atyre u ishte ndaluar hyrja në zonën Shengen me urdhër të Greqisë dhe Francës.

Shqiptarët pretenduan se ishin turistë. Personat e moshave 22, 25 dhe 43 vjeç akuzohen për vjedhje.

Gjatë marrjes në pyetje, dy ishin shprehur se ishin aty për pushime, ndërsa shqiptari 22 vjeçar tha se kishte ardhur për të sudiuar.

Mediat vendase shkruajnë se ata kishin hyrë në Spanjë me avion, duke iu shmangur disa kontrolleve. Policia nisi të dyshonte që nuk ishin për pushime, pasi bileta për në Spanjë ishte vetëm vajtje.

 

Të fundit