Flash News

E-TJERA

Arsenali me armë në Tiranë, gjykata lë të lirë Fatjon Muratin

Arsenali me armë në Tiranë, gjykata lë të lirë

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm Fatjon Muratin, ndërsa ka dënuar me 7 vite e 6 muaj burg Kristjan Gjinin, i cili me gjykim të shkurtuar i zbriten në 5 vite.

Seanca u zhvillua lidhur me bazën e armëve të gjetura në një vilë në perfieri të Tiranës.

Franceska Kolgjegja, u dënua 90 për punë në shërbim të publikut. Murati mbetet në kërkim për largim nga banesa, pasi ai ndodhej në “arrest shtëpie”.

Prokuroria e Tiranës kishte kërkuar 3 vite burg për Muratajn, i cili rezulton të jetë edhe pronari i lokalit në “Don Bosko” ku vdqi në një atentat banakierja e lokalit Mimoza Paja dhe u plagosën gjashtë të tjerë.

Murataj fajësohej nga prokuroria për “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit” në banesë. Murataj u identifikua nga një gishti që u gjet në një valixhe në banesën e Kristian Gjinit.

Të fundit