Flash News

E-TJERA

Artan Hoxha nxjerr videon: Si u ndërmjetësua për një gjobë 500 mijë euro në Shijak, i pranishëm edhe Astrit Avdyli

Artan Hoxha nxjerr videon: Si u ndërmjetësua për një

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar një video se si disa persona të skeduar nga drejtësia po negociojnë për një gjobë prej 500 mijë Euro.

Ai tha në emisionin Opinion në Tv Klan, se bëhet fjalë për Arben Mërkurin i njohur dhe me pseudonimin “Maneci” i cili u vra në Maj 2022, dhe për Astrit Avdylin, i dalë në përgjimet e dosjes 339 për blerje votash në zgjedhje.

Sipas tij, këta persona, bisedojnë në maj të 2018-ës me nënën e një personi të cilit i është vendosur gjobë 500 mijë Euro.

Kjo është një ngjarje që ka ndodhur më 31 Maj të vitit 2018. Ky mjeti është i blinduar. Këtu në fund është një fuoristradë tjetër ku janë 4 persona të armatosur. Këta ndodhen në një bazë në rrethinat e Shijakut apo Sukthit në atë zonë dhe ky këtu është Maneci apo Arben Mërkuri që u ekzekutua në 18 Maj për të cilin vëllezërit Beqiraj kanë folur dhe ata thonë si ka ndodhur vrasja e këtij.

Ky është i njohur tek dosje 339, ky është Astrit Avdyli, njëri nga vëllezërit Avdylaj. Kjo është para se të bëheshin arrestimet e 339. Këtu pas kësaj derës është një grua e vjetër. Ajo ka një djalë dhe djalit të saj i është vënë një gjobë 500 mijë Euro.

Ai ka paguar 240 mijë Euro dhe nuk e ka blerë dot lirinë e vetë. Gjoba nuk i është vënë nga këta persona. Ata kanë hyrë ndërmjetës, kanë ardhur tek nëna e tij sepse ai vetë ka ikur ka ndjerë rrezikun se mund të vritet”, tha Artan Hoxha.

 

Të fundit