Flash News

E-TJERA

Artan Hoxha tregon lëvizjet e autorëve: Kaluan njëherë para godinës dhe u rikthyen. Mesazhi që donin të dërgonin

Artan Hoxha tregon lëvizjet e autorëve: Kaluan njëherë para

Gazetari investigativ Artan hoxha ka zbuluar detaje të reja nga sulmi i kryer mbrëmjen e djeshme ndaj Top Channel.

Duke folur në emisionin “Zona Zero”, Hoxha deklaroi se kanë qenë dy autorë që kanë qëlluar njëkohësisht, ku si pasojë humbi jetën roja rojes Pal Kola. Sipas tij, mesazhi që donin të dërgonin autorët ishte krijimi i panik dhe terroit.

"E kam ndjekur ngjarjen që dje, shpresoja që të kishte mundësi ti jepje ndihma e parë. Por kur u afrova pranë godinës, e pashë që ishte e pamundur. Në gjithë skenën, vrasja e tij më del jashtë çdo skenari të mundshëm. Tani para se të vija në studio e pashë sërish ngjarjen. Kanë qëlluar dy automatikë njëherësh. Më duket një duf shumë i madh për të krijuar një situatë e tillë. Hapën zjarr që të krijojnë sa më shumë terror  dhe panik. Këtë mesazh donin të dërgonin.”- tha Hoxha.

Hoxha tha se autorët kanë kaluar fillimisht para godinës së televizionit për të parë gjendjen, dhe më pas janë rikthyer duke hapur zjarr.  

Ata i kanë hedhur një sy njëherë situatës, pasi kanë kaluar njëherë, pastaj kanë marrë kthesë dhe janë rikthyer para godinës, ku me nxitim kanë hapur zjarr. Nga zhurma që dëgjohet nga kamerat live të emisionit “Big Brother”, zbulohet se aty janë qëlluar më shumë plumba se sa gëzhoja janë gjetur. Nëse ata persona do të zbrisnin nga makina dhe do të hynin në godinë, kush do i ndalonte? Jo vetëm Top Channel, por asnjë media nuk merr masa sigurie në këtë mënyrë. Siç thashë ky nuk ka qenë qëllimi i tyre, ata donin të godisnin fasadën e Top Channel U ka dalë jashtë dore viktima që ka humbur jetën.”- deklaroi Hoxha.

Të fundit