Flash News

E-TJERA

Arvizu: Kemi patur një president antagonist, sa e aftë ka qenë qeveria Rama për ruajtjen e miqësisë me SHBA

 Arvizu: Kemi patur një president antagonist, sa e aftë ka qenë  

I ftuar në PolitikOn nga Alfred Lela në RTV Ora, ish-ambasadori i SHBA-ve në Shqipëri, Aleksandër Arvizu u shpreh se qeveria dhe Rama kanë qenë shumë të mirë në mirë mbajtjen e miqësisë me administratës amerikane.

Arvizu: Qeveria Rama ka qenë e aftë në këto vitet e fundit. Mendoj se qeveria dhe Rama kanë qenë shumë të mirë në mirë mbajtjen e miqësisë me administratës amerikane. Rama është shumë treguar shumë i aftë.

Shqipëria është pjesë e  Evropës dhe e ardhmja e saj është në BE. Prandaj është e rëndësishme që në këtë kuadër të ketë edhe një balancë mes BE-së dhe SHBA-së. Ne kemi pasur një president që ishte shumë antagonist dhe jnë sekretar shteti që ishte një turp.


 

Ditari politik

Të fundit