Flash News

E-TJERA

"Associated Press": Një çmim duhet t’i jepet "Super Marios" së Jasir Asanit

"Associated Press": Një çmim duhet t’i jepet

Nëse do të ketë një çmim për këpucët më të mira në Kampionatin Evropian të futbollit, ‘Super Mario-t’ e veshura nga anësori shqiptar Jasir Asani mund ta fitojnë, shkruan AP.

29-vjeçari Asani mbajti veshur një palë atlete me imazhe të personazhit të lojërave video Nintendo për të luajtur kundër Kroacisë. Shqipëria barazoi 2-2 në ndeshjen e Grupit B të zhvilluar në Hamburg.

Rreth 45 minuta pas fishkëllimës së fundit, ai ka postuar një fotografi në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet duke i veshur ato.

Asani po luante ndeshjen e tij të 15-të për Shqipërinë dhe të dytën në Euro 2024, pas humbjes 2-1 ndaj Italisë të shtunën.

Të fundit