Flash News

E-TJERA

Audio-përgjimet e 21 janarit, Lubonja: Sulm ndaj opozitës, shqetësim elektoral i Ramës

Audio-përgjimet e 21 janarit, Lubonja: Sulm ndaj opozitës,

Analisti Fatos Lubonja ka folur në lidhje me audio-përgjimet e fundit të publikuara nga komunikimet e gardës gjatë ditës së 21 janarit të vitit 2011.

I ftuar në studion e emisionit “Open” në Neës24, Lubonja ka deklaruar se këto regjistrime kanë dalë pikërisht tani si një sulm ndaj opozitës në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale në vend.

Janë dy plane këtu, njëri është politik, pse dalin këto tani dhe unë mendoj se është e qartë pse dalin, jemi në fushatë elektorale përpara. Janë sulmet që bëhen ndaj opozitës, nuk kemi ndonjë provë të re që befas drejtësia e mori, kjo është thjesht një instrumentalizim për qëllime politike.

 mendoj që shqetësimin elektoral Rama e ka pasur gjithmonë, edhe në Shkodër shkoi e mori atë Çelën, punon gjithmonë maksimalisht. Rama pretendon se gjer tani nuk ka pasur drejtësinë e reformuar. Tani SPAK-u i reformuar do e nxjerrë deri në fund të vërtetën, kjo është narrativa. Për mua kemi një drejtësi të kapur që po përdoret, ne këtu nuk po bëjmë investigim të vërtetë”, thotë analisti.

Të fundit