Flash News

E-TJERA

Audio-përgjimi i Adriatik Doçit, Gjokutaj thirrje prokurorëve: Hetoni njeriun që paguhet si gazetar dhe si punonjës i KLSH-së

Audio-përgjimi i Adriatik Doçit, Gjokutaj thirrje prokurorëve:

Një audio-përgjim është publikuar së fundmi ku ka tregohet se si gazetari i Report TV, Adrikatik Doçi vendos gjoba ndaj bizneseve, por edhe ndaj eksponentë të politikës dhe krimit.

Lidhur me këtë rast ka reaguar avokati Genc Gjokutaj, i cili i kujton prokurorëve se nesër është ditë pune për ta, duke nënkuptuar nisjen e hetimeve ndaj këtij pseudo-gazetari që paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i Kontrollit të Lartë të Shtetit.

“Paradite kallëzues në SPAK, pasdite gjobëvënës! Shpifës 24 orë! Ndërkohë paguhet edhe si gazetar, edhe si punonjës i KLSH-së!

Quhet Adriatik Doçi! Çështja është penale! Me dhjetëra viktima materialisht dhe moralisht! Zotërinj Prokurorë! Nesër është ditë pune! Procesi nuk mban “Ramazan”!”, shprehet përmes rrjeteve sociale avokati Genc Gjokutaj.

 

Të fundit