Flash News

E-TJERA

Babë e bir humbën jetën nga shpërthimi në Lushnje, ja pistat ku po heton policia

Babë e bir humbën jetën nga shpërthimi në Lushnje, ja

Komisariati i Lushnjës vijon hetimet intensive në lidhje me ngjarjen e rëndë në këtë qytet ku një biznes privat u përfshi nga zjarri pas shpërthimit të bombulës së oskigjenit me pasojë vdekjen e 2 personave dhe plagosjen e 7 të tjerëve.

Deri në këto momente po hetohet për tre vepra penale, shkelje e rregullave te mbrojtjes në punë, shkelje të lejes pasi subjekti ka dale nga konturet e lejes si dhe shkatërrim prone nga pakujdesia.

Nëse do të ketë zyrtarisht akuza për deputetin Çela atëherë dosja do t’i kalojë SPAK-ut, si organ kompetent për hetimin e deputetëve.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e premte, 1 mars. Babë e bir, Roland dhe Elidon Hoxha, humbën jetën pas plagëve të marra

Të fundit