Flash News

E-TJERA

Bajrami: Duhet të jemi më konkretë, Spanja do të bëjë shumë presion

Bajrami: Duhet të jemi më konkretë, Spanja do të

Mesfushori i kombëtares Nedim Bajrami ka folur për mediat lidhur me ndeshjen me Spanjën, e cila do të luhet të hënën.

Bajrami tha se kuqezinjtë do të bëjnë maksimumin për çdo top, teksa theksoi se iberkët janë jo vetëm një skuadër e fortë, por edhe favorite për të fituar Euro 2024.

Mesfushori tha se kombëtarja duhet të jetë më konkrete se sa me Kroacinë dhe Spanjën.

“Spanja është skuadër jo vetëm e fortë por favorite për të fituar Europianin, prandaj duhet të përgatisim mirë ndeshjen. Të gjithë djemtë duhet të jenë gati dhe të japim maksimumin.

Duhet të fokusohemi tek loja jonë.  Na duhet një fitore,por ato raste që na vijnë në ndeshje të japim gol dhe të bëjmë maksimumin sepse po luajmë me një skuadër ndërkombëtare. Duhet të jemi më konkret para golit" Na duhet fitore! Duhet të bëjmë maksimumin për çdo pikë e çdo top.

Do të bëjmë lojën tonë. Spanja ka për të bërë shumë presion. Në kundërsulm besoj do të kemi ndonjë rast. Duhet të jemi më konkretë se edhe me Kroacinë e Italinë I patëm rastet, me Spanjën duhet ti bëjmë golat”, deklaroi Bajrami.

Të fundit