Flash News

E-TJERA

Ballkani luan sot në "Air Albania" përballë Viktoria Plzen

Ballkani luan sot në "Air Albania" përballë Viktoria

Ballkani dhe Viktoria Plzen përballen pasditen e së enjtes në Air Albania, në ndeshjen e 5-të të fazës së grupeve.

Ekipi nga Kosova synon të marrë fitoren e dytë, ndërsa u mposht në Çeki. Në konferencën për shtyp, trajneri Ilir Daja ka pohuar se skuadra është e motivuar, ndërsa vjen me mungesa.

“Kemi mungesa, por jemi të motivuar maksimalisht, pasi e dimë rëndësinë e ndeshjes. Përballemi me kryesuesen e grupit, që ka fituar të gjithë takimet deri tani. Nëse nesër do të kemi edhe mbështetjen e publikut, do të jemi edhe më të motivuar. Sa i përket organikës, na mungon Hamidi i pezulluar dhe Tolaj, që është i dëmtuar, por rikthehet Berisha”, deklaroi Daja.

Barazimi nuk është në planet e kampionëve të Kosovës, ndërsa do të synojnë të marrin më tepër.

Të fundit