Flash News

E-TJERA

Balluku: Delegacioni serb do të jetë nesër në Tiranë

Balluku: Delegacioni serb do të jetë nesër në Tiranë

Liderët e Bashkimit Evropian dhe të Ballkanit Perëndimor do të mblidhen nesër në Samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Zv.kryeministrja Belinda Balluku tha në një lidhje për Euronews Albania se edhe delegacioni serb do të jetë i pranishëm nesër në Tiranë. Balluku tha se do të ketë bisedime mes palëve dhe ka një interes për tryezë të përbashkët mes vendeve.

“Në dijeninë time dhe ashtu siç është thënë orët e fundit, unë besoj qe edhe delegacioni serb do të jetë në Tiranë. Do të ketë bisedime midis palëve, ka  një interes nga disa nga liderët e BE-së për të pasur edhe tryeza të përbashkëta midis vendeve të ndryshme të Ballkanit Perëndimor për të çuar përpara çdo bisedim që ka qenë në fokus dhe në qendër të vëmendjes. Unë besoj që do të jenë të gjithë në Tiranë”, u shpreh Balluku.

Të fundit