Flash News

E-TJERA

Barcelona "rrëmben" një fitore dramatike në El Clasico ndaj Real Madridit

Barcelona "rrëmben" një fitore dramatike në El Clasico

Franck Kessie shënoi një fitore 'dramatike' pasi Barcelona mundi Real Madridin me rezultatin 2-1, për të kaluar 12 pikë përpara në La Liga.

Reali kaloi përpara në El Clasico, ndërsa krosimi i Vinicius Jr u dërgua me kokë në rrjetën e tij nga mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo.

Barca barazoi pak para pjesës së parë me gjuajtjen e Sergi Robertos pasi përpjekjet e Raphinhas ishin bllokuar.

Marco Asensio pa një goditje të vonuar për Realin e përjashtuar për pozicion jashtë loje, përpara se Kessie të shënonte.

Të dyja skuadrat kanë 12 ndeshje të mbetura në ligë dhe Barça është në një pozitë dominuese pasi kërkon të fitojë titullin për herë të parë që nga 2018-19.

Të fundit