Flash News

E-TJERA

Bayern Munich ka gati një kontratë 3-vjeçare për Granit Xhakën

Bayern Munich ka gati një kontratë 3-vjeçare për Granit

Bayern Munich ka hyrë në garë për të nënshkruar me mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka, sipas raportimeve në Zvicër.

Xhaka pritet të largohet nga Arsenali këtë verë dhe konfirmoi largimin e tij duke postuar një mesazh lamtumire në mediat sociale në fillim të kësaj jave.

Pasi shënoi dy gola në ditën e fundit të sezonit kundër Wolves të dielën, Xhaka shkroi në Instagram: “Dy gola për lamtumirë”, e ndjekur nga një emoji me lot.

Ish-mesfushori i Borussia Monchengladbach, Xhaka, pritej të rikthehej në futbollin gjerman me Bayer Leverkusen, me negociatat që raportohet të jenë në një fazë të avancuar me Arsenalin.

Por kjo lëvizje mund të pezullohet mes raporteve që Bayern Munich është i interesuar për nënshkrimin e Xhakës. Thuhet se ata i kanë ofruar mesfushorit një marrëveshje trevjeçare me opsionin e një viti tjetër.

Megjithatë, oferta e Bayernit thuhet se 'nuk gëzon përparësi' pasi Bayer Leverkusen ka ofruar një marrëveshje pesëvjeçare.

Të fundit