Flash News

E-TJERA

Bayern Munich nënshkruan 'divorc' me Nagelsmann, zgjedh si pasues Thomas Tuchel

Bayern Munich nënshkruan 'divorc' me Nagelsmann, zgjedh si pasues

Gazeta gjermane Bild dhe revista e futbollit Kicker raportojnë se Bayern Munich është gati të ndryshojë trajner. Ata thonë se Thomas Tuchel do të zëvendësojë Julian Nagelsmann në ditët në vijim.

Bayern Munich do të ndahet me trajnerin Julian Nagelsmann dhe po rreshton Thomas Tuchel si zëvendësuesin e tij të afërt. Lëvizja vjen pasi Bayern Munich humbi me rezultatin 2-1 përballë Leverkusen duke humbur kështu vendin e parë.

Megjithatë, Nagelsmann i pyetur nëse kishte dëgjuar për shkarkimin e tij tha: "Jo. Jo akoma."

Vetë Bayern Munich nuk ka komentuar publikisht. Lojtari i Bayernit, Joao Cancelo, i pyetur për një shkarkim të mundshëm të Nagelsmann, tha: "Nuk e dija këtë. Jam pak i befasuar".

Kicker raportoi se klubi kishte qenë në kontakt me Thomas Tuchel - ish-trajnerin e Paris St. Germain, Borussia Dortmund dhe Chelsea, i cili aktualisht është në mes të punës dhe jetesës në Mynih - dhe se Tuchel ka të ngjarë të nënshkruajë një marrëveshje ose të premten ose të shtunën.

Të fundit