Flash News

E-TJERA

BBC publikon videon: Opozita proteston kundër sundimit gjithnjë e më autoritar të PS-së në pushtet

BBC publikon videon: Opozita proteston kundër sundimit gjithnjë e

Rrjeti prestigjioz britanik BBC ka pasqyruar tensionet e regjistruara sot në Kuvendin e Shqipërisë.

Në një video të publikuar nga seanca e sotme, opozita shqiptare ndez tym dhe zjarr në Parlament në një përpjekje për të ndaluar votimin e dhomës për buxhetin e 2024-ës.

 “Politikanët e opozitës shqiptare ndezën tym dhe zjarr në Parlament në një përpjekje për të ndaluar votimin e dhomës për buxhetin e 2024-ës. Ligjvënësit e opozitës po protestonin kundër asaj që ata thanë se ishte një sundim gjithnjë e më autoritar nga Partia Socialiste në pushtet”, shkruan BBC.

Të fundit