Flash News

E-TJERA

Begaj dënon sulmin ndaj Izraelit: Çdo përshkallëzim rrezikon paqen në Lindjen e Mesme

Begaj dënon sulmin ndaj Izraelit: Çdo përshkallëzim

Presidenti Bajram Begaj ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Në një postim në platformën “X”, Begaj shkruan se Shqipëria dënon sulmin e paprecedentë ndaj Izraelit dhe thekson se çdo përshkallëzim i mundshëm rrezikon paqen dhe sigurinë e Lindjes së Mesme.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit dhe shpreh shpresën se nuk do të ketë përshkallëzim të mëtejshëm.

Çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme dhe të ketë efekte të pakthyeshme në një shkallë më të gjerë”, shkruan Begaj.

Të fundit