Flash News

E-TJERA

Begaj reagon pas takimit me Yuri Kim, tregon çfarë diskutuan

Begaj reagon pas takimit me Yuri Kim, tregon çfarë diskutuan

Kreu i Shtetit Bajram Begaj ka pritur ambasadoren amerikane, Yuri Kim paraditen e sotme në presidencë.

Ai bën me dije se kanë diskutuar për çështje si energjia, siguria, reforma në drejtësi, sfidat aktuale globale, etj.

Gjithashtu kanë folur edhe përsa i përket mandatit të Shqipërisë, në Këshillin e Sigurimit.

“Vlerësuam partneritetin strategjik, diskutuam për çështje të rëndësishme dhe fusha jetike të bashkëpunimit dypalësh si: energjia, siguria, reforma në drejtësi, sfidat aktuale globale, etj.

Përsa i përket mandatit të Shqipërisë, në Këshillin e Sigurimit, biseduam për bashkëpunimin e shkëlqyer të deritanishëm dhe shprehëm vullnetin për të vijuar bashkëpunimin e ngushtë dhe bashkërenduar qëndrimet në të ardhmen për çështje të interesit të përbashkët”, shkruan Begaj në Facebook.

Të fundit