Flash News

E-TJERA

Bien temperaturat në mëngjes, parashikimi i motit për ditën e sotme

Bien temperaturat në mëngjes, parashikimi i motit për ditën

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat verilindore.

Temperaturat minimale do të bien në 5-14°C në veri, ndërsa vlerat maksimale parashikohen 16-18°C në veri deri në 22-25°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 15-20 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 -5 ballë në det të hapur.

 

Të fundit