Flash News

E-TJERA

Bien temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Bien temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Në pjesën e parë të ditës në vend do të dominojnë kthjellimet dhe temperaturat e larta, ndërsa gjatë pasdites pritet shtim i vranësirave.

Këto të fundit do të marrin zhvillim duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi ne zonën verilindore dhe pjesërisht zonat lindore e kodrinore.

Sipas Meteoalb, temperaturat në mëngjes do të luhaten 18-23°C, ndërsa në mesditë 34-36°C.

Era do të jete me drejtim veriperëndim me shpejtësi 15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Të fundit