Flash News

E-TJERA

Bien temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Bien temperaturat, parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme, moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje me stuhi në zonën perëndimore, ndërsa në zonën lindore do të ketë më pak shira.

Temperaturat minimale do të luhaten 5 - 11°C. Ndërsa ato maksimale do të shënojnë rënie. Në veri do të jenë nga 9 -11°C dhe 15-17°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim jug-lindje me shpejtësi 15-18 m/sek dhe dallgëzim të forcës 5-6 ballë në det të hapur.

Të fundit