E-TJERA

Brataj: Efekti i maskave do të jepet pas 3-4 javëve

Brataj: Efekti i maskave do të jepet pas 3-4 javëve

Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj deklaroi se efekti i maskave do të shihet pas 3 ose 4 javëve.

Brataj theksoi për "Repolitix" rëndësinë e mbajtjes së maskave nga të gjithë qytetarët pasi si gjatë së folurës, ashtu dhe kollës apo teshtimës përhapen në ajër miliona spërkla të personave të infektuar, që mund të infektojnë të tjerë.

“Që të japi efektin maska duhet të paktën 3 ose 4 javë. Për këtë mund ti referohemi Kosovës që pati një rritje dhe maksa i uli numrat”, deklaroi Brataj.

Ditari politik

Të fundit